No pilsētas X uz pilsētu Cēsis

Mantojuma saglabāšana kā unikālas vides veidošanas pamatfaktors.
Organizē - projekts SPP.
Darbnīcas, kurā iespēja piedalīties dažāda vecuma dalībniekiem, mērķis ir apzināties koka arhitektūru kā Cēsu pilsētvides sastāvdaļu, kas to padara atšķirīgu jeb unikālu citu pilsētu starpā.

Piesakies, ja Tevi interesē koka arhitektūras jaunrade un mantojuma saglabāšana vēsturiskā vidē, pilsētplānošana vai Cēsu attīstība ilgtspējības virzienā!

Dienas gaitā norisināsies grupu darbs, kur katrā no astoņām gupām sastrādāsies:

  • 2 vidusskolēni/ģimnāzisti
  • arhitekts vai pilsētplānotājs;
  • pašvaldības darbinieks - būvvaldes, attīstības nodaļas vai citas struktūras pārstāvis;
  • iedzīvotājs ar interesi par pilsētas attīstību vai vēsturiskās apbūves saglabāšanu;
  • zemes vai ēkas īpašnieks Cēsīs.

Dienas izkārtojums

Ievadlekcija

“Pilsētvides ilgtspējīga attīstība”. Liene Stikāne.


Darbs grupās

Diskusija un rezultātu prezentācija par pilsētu viedošanās pamatfaktoriem. Kāds ir prioritāro vērtību sadalījums ideālajā pilsētā X? Grupu darbu virza mentors - arhitekts vai pilsētplānotājs.


Kafijas pauze


Ekskursija

Koka Cēsis. Ar tehniskām un vēsturiskām zināšanām dalās Raitis Jelevičs un Dace Cepurīte.


Brīvais laiks pusdienām


Darbs grupās

 Kāds ir prioritāro vērtību sadalījums tieši Cēsīs?


Radošais uzdevums grupā

Attīstības priekšlikuma izveide izvēlētai Cēsu ārtelpai - pagalmam vai laukumiem.


Noslēguma prezentācijas

Darbnīcas veidotāji

Ilze Didrihsone

Arhitekte, māksliniece, pedagoģe

1.618 īpašniece / SPP dalībniece


Ilva Cīrule

DORES arhitekte

Domāju un darbojos gan radoši, gan tehniski. Pēdējos gados īpaši saista koka arhitektūra un dizains.

Liene Stikāne

Telpiskā plānotāja

Šobrīd strādāju par telpisko plānotāju ar reģionālās attīstības, transporta un jūras planošanas jautājumiem. Izglītība ilgtspējīgai attīstībai agrāk bija mans darba lauks, šobrīd hobijs.

Kārlis Narkevičs

Arhitekts

Praktizējošs arhitekts ar interesi par nosacījumiem, kas izgaismo objektu un apstākļu dabu. Ar jaunajiem pētniekiem patīk meklēt jautājumus un veiksmes gadījumā uz tiem radīt taustāmas atbildes.

Evija Taurene

Pilsētplānotāja

Esmu pilsētplānotāja, kuru īpaši aizrauj radošas un drosmīgas pilsētas, stratēģiska plānošana, pilsētu ilgtspēja un sabiedrības līdzdalības veidošana. Cēsīs organizēju Iedzīvotāju Forumus, apkaimju sanāksmes, Kaimiņu svētkus un aicinu cilvēkus runāt un iesaistīties pilsētvides veidošanā. Esmu daļa no Eiropas mēroga pilsētvides plānotāju un aktīvistu tīkla "CitizensLab".

Ieva Skaidiņa

Arhitekte

Strādāju gan ar lieliem, gan maziem projektiem, gan dārgiem, gan pieticīgiem. Visiem veltu vienādi daudz uzmanības un rūpju, jo katrs ir svarīgs - gan lietotājam ikdienā, gan kā civilizācijas pēdas nospiedums uz planētas Zeme. Cenšos īstenot ilgtspējas principus savā profesijā un dzīvē. Jau 9. gadu kopā ar SPP veidoju un popularizēju apbūvētās vides izglītību sabiedrībā.

Raitis Jelevičs

Arhitekts

Praktizējošs arhitekts, arhitektu sabiedrības “Marta Saule” līdzdibinātājs. Pieredzi darbā ar koka būvamatniecību un vēsturiskām ēkām ieguvis ilgadējā sadarbībā ar Cēsu Muzeju, strādājot pie arhitektūras un ekspozīciju projektiem, kā arī uzmērot daudzas lauku sētas, muižas un pusmuižas. Izgatavo un atjauno vēsturiskos mūzikas instrumentus. Aviators.

Rūta Austriņa

Arhitekte

Praktizējoša arhitekte ar aizrautību sajūtu raisošu telpu veidošanā. Interesē Telpa - ēkā vai starp tām, rāma vai rotaļīga, askētiska vai izteikti tektoniska, Telpa, kur domai ieskrieties un ķermenim justies iederīgam. Ar kolēģiem veidojam ēkas koka materiālā un tiecamies saglabāt vēsturikās koka būvniecības vērtības. Darbojos, lai iepazīstinātu bērnus un jauniešus ar būvmākslu un Tepas veidošanu.