No 1. līdz 5. maijam Cēsīs jau otro reizi norisināsies ikgadējs izglītojošu pasākumu kopums — koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu cikls «Koka dienas». Aktivitāšu mērķis ir veicināt nozaru attīstību, daloties ar praktiskām un akadēmiskām zināšanām, demonstrēt modernākās kokapstrādes tehnoloģijas, ražojumus ar augstu pievienotu vērtību un informēt par koka būvniecības priekšrocībām, izmaksām un pieejamību Latvijā.

«Koka dienas» 1. maijā atklās divu dienu Koka dizaina un tehnoloģiju prototipu darbnīca Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā.  2. maijā norisināsies arhitektu kustības “Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks” (SPP) darbnīca “Mantojums ir manta!”, kuras mērķis ir apzināties koka arhitektūru kā Cēsu pilsētvides sastāvdaļu, kas to padara unikālu citu pilsētu starpā. Darbnīcā aicināti piedalīties dažāda vecuma dalībnieki – vidusskolnieki, pašvaldības darbinieki, citi pilsētas iedzīvotāji vai interesenti.

3. maijā visas dienas garumā notiks plaša starpdisciplināra konference Vidzemes koncertzālē «Cēsis» ar Latvijas un ārvalstu ekspertu piedalīšanos. Konferencē piedalīsies atzīti speciālisti un mācībspēki no Austrijas, Somijas, Dānijas, Lietuvas un Latvijas. Tajā tiks pievērsta liela uzmanība modernu koka ēku arhitektūrai un tehnoloģijām, vēstures pieminekļu un pilsētvides saglabāšanai un uzturēšanai, kā arī sociāliem aspektiem. Pasākums tiek rīkots  sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

No 3. līdz 4. maijam norisināsies izstāde, kurā  savus ražojumus un tehnoloģijas demonstrēs Vidzemes, Latvijas un ārvalstu koka rūpniecības un amatniecības, kā arī ar koka nozarēm saistīti uzņēmumi.

4. un 5. maijā būs iespēja apmeklēt arī biedrības “Cēsu mantojums”  koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova un Ievas Zilbertes vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu pielietošanā.

Savukārt 9. maijā Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā norisināsies Koka spēles nākotnes profesionāļiem (7.-9. klašu skolēniem).

Starptautiskās koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina dienas Cēsīs atbalsta Kultūrkapitāla fonds, A/S Latvijas valsts meži, Cēsu pilsētas pašvaldība, Meža attīstības fonds, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola, uzņēmumi SIGA, Troja un Rothoblaas. Tās rīko Cēsu nodibinājums Koprades māja Skola6, RTU Arhitektūras fakultāte un Vecpiebalgas ainavu un kultūrvides aizsardzības biedrība.

Scroll to top